Kontakt

Tel: +46 (0)31 - 708 16 80
Fax: +46 (0)31 - 18 97 06
E-post: kontakt@frolundaindians.com

Kontorets ordinarie öppettider

Måndag till torsdag: 09:00-16:00
Fredag: 09:00-15:00

Lunch alla dagar 12:00-13:00

OBS: Hemmamatcher vardagar stänger kontoret klockan 12:00.

Besöksadress

Frölunda Hockey Club
Frölundaborgs Isstadion
414 76 Göteborg

Boxadress

Frölunda Hockey Club
Box 12127
402 42 Göteborg

E-post

Kontakt med en viss person sker via e-postadressen fornamn.efternamn@frolundaindians.com.

Reception

Emma Fredriksson
Telefon: 031-708 16 80.

Ordförande

Mats Grauers
Telefon: 0730-66 30 20
mats.grauers@frolundaindians.com

Klubbdirektör

Christian Lechtaler
christian.lechtaler@frolundaindians.com

Ekonomi

Lars Axelsson
Ekonomichef
Telefon: 031-708 16 81
lars.axelsson@frolundaindians.com

Anette Sommar
Ekonomi
Telefon: 031-708 16 94
anette.sommar@frolundaindians.com

Försäljning/Marknad

Åsa Nathell
Kommersiell chef
Telefon: 0705-66 69 12
asa.nathell@frolundaindians.com

Försäljning

Robert Jonsson
Säljledare, företagsmarknad
Telefon: 0763-92 28 11
robert.jonsson@frolundaindians.com

Stefan Larsson
Säljare
Telefon: 031-708 16 88
0709-90 64 24
stefan.larsson@frolundaindians.com

Jonas Esbjörs
Säljare
Telefon: 0734-44 22 22
jonas.esbjors@frolundaindians.com

Niklas Moberg
Säljare
Telefon: 0708-18 46 61
niklas.moberg@frolundaindians.com

Malin Carlander
Försäljning
Telefon: 031-708 16 83
malin.carlander@frolundaindians.com

Marknad

Hans Svensson
Affärsutvecklare
Telefon: 0708-45 54 00
hans.svensson@frolundaindians.com

Lisa Wadell
Marknadsansvarig Brand Communications & Event
Telefon: 031-708 26 48
0709-46 76 02
lisa.wadell@frolundaindians.com

Nora Thörner
Publik- och biljettansvarig Privatmarknad
Telefon: 0702-94 02 96
nora.thorner@frolundaindians.com

Nathalie Martin (föräldraledig)
Publik- och biljettansvarig Privatmarknad
Telefon: 0702-04 68 73
nathalie.martin@frolundaindians.com

Lotta Algotsson
Biljetter
Telefon: 031-708 16 84
lotta.algotsson@frolundaindians.com

Bertil Carlsson
Säkerhet
Telefon: 031-708 16 96
bertil.carlsson@frolundaindians.com

Media/information

Peter Pettersson Kymmer
Press-/informationschef
Telefon: 0705-89 40 32
peter.kymmer@frolundaindians.com

Jonas Andersson
Videoredaktör/sociala medier
Telefon: 0733-93 06 89
jonas.andersson@frolundaindians.com 

Sport

Christian Lechtaler
Klubbdirektör/General manager
christian.lechtaler@frolundaindians.com

Fredrik Sjöström
Sportchef/scout
fredrik.sjostrom@frolundaindians.com

Björn Liljander
Biträdande sporchef/scout
Telefon: 0734-32 00 95
bjorn.liljander@frolundaindians.com

Mikael Ström
Utvecklingsansvarig Academy och ungdom
Telefon: 0707-50 95 30
mikael.strom@frolundaindians.com

Daniel Eriksson
Sportsligt ungdomsansvarig
Telefon: 0702-18 49 50
daniel.eriksson@frolundaindians.com

Mariana Lindberg
Ungdomskoordinator
Telefon: 0733-86 02 95
mariana.lindberg@frolundaindians.com

Linus Börjesson
Instruktör Frölunda ungdom
Telefon: 0738-46 04 05
linus.borjesson@frolundaindians.com

Göran Pegenius
Regionsutveckling
Telefon: 0709-45 04 46
goran.pegenius@frolundaindians.com

Pierre Johnsson
Huvudtränare J20
pierre.johnsson@frolundaindians.com

Tobias Johansson
Huvudtränare J18
Telefon: 0709-12 61 11
tobias.johansson@frolundaindians.com

Merchandise

  För frågor rörande merchandise och webshop kontakta Intersport enligt nedan:
Vill du komma i kontakt med oss vänligen använd nedanstående två mailadresser beroende på vilket ärende som passar bäst:
Skriv alltid FHC i ämnesraden.
För frågor beträffande butiken, produkterna eller kanske idéer på design och nya produkter, vänligen kontakta oss på kundservice@intersport.se

För frågor beträffande en befintlig order vänligen kontakta oss på weblager@intersport.se
OBS! Glöm inte att ange ditt ordernummer alternativt bifoga orderbekräftelsen.